• +48 85 307-08-31

Ekologia

Scalmax firma ekologiczna

Jesteśmy firmą proekologiczną ponieważ tworzymy rozwiązania w dziedzinie alternatywnej energii pochodzącej z gazu. W naszej działalności staramy się stosować materiały biodegradowane, a opakowania pochodzą z recyklingu.

LPG w samochodzie a środowisko

Czytając artykuły na temat ekologicznych aspektów zastosowania gazu w samochodach przeznaczonych na zasilanie Benzynowe możemy trafić na bardzo sprzeczne opinie. Spowodowane jest to trudnością regulacji systemów poprzedniej generacji.

Technologia w służbie naturze

Jako producent dbamy o nasze wspólne dobro jakim jest środowisko naturalne. Produkujemy jedynie najbardziej ekologiczne systemy autogazu LPG, CNG i LNG. Świadomie zrezygnowaliśmy z produkcji systemów do silników benzynowych generacji niższej niż IV. Ponieważ w wypadku braku dokładnej regulacji powodowały one zwiększenie emisji zanieczyszczeń w nowszych samochodach z katalizatorem trój funkcyjnym. 1

Produkowany przez nas system jest naprawdę proekologiczny instalacja oznacza to zmniejszenie zanieczyszczeń powietrza oraz bardzo korzystne ograniczenie zanieczyszczania oleju silnikowego. Dzieje się tak ponieważ w wyniku lepszego jakościowo spalania mniej zanieczyszczeń przedostaje się do obiegu. Zmniejsza się prędkość rozrzedzania oleju silnikowego przez co może on pracować dłużej a ilość wytwarzanych odpadów zmniejsza się.

Również w transporcie ciężkim

Jesteśmy twórcą pierwszego w Polsce systemu diesel dualfuel. Zastosowanie zaawansowanych technologii umożliwia korzystanie z zalet gazowego paliwa w silnikach ciągników siodłowych i innych maszyn napędzanych olejem napędowym.

Nasza instalacja gazowa do silników wysokoprężnych została dokładnie zbadana przez dwa niezależne ośrodki Instytut Transportu Samochodowego w Warszawie (ITS) oraz Zakład Silników Spalinowych Instytutu Silników Spalinowych i Transportu Politechniki Poznańskiej.

Wykonano badania emisji CO2, tlenków azotu, cząsteczek stałych. W badaniach wzięły udział samochód ciężarowy, transportowy oraz osobowy. Przeprowadzono je zgodnie z 83.06 EKG ONZ, wykazano znaczącą redukcje emisji zanieczyszczeń. Potwierdziły one proekologiczne działanie dotyczące naszego systemu gazodiesla.

1. Andrzej Żółtowski, PROBLEMY EMISJI W POJAZDACH ZASILANYCH PALIWAMI GAZOWYMI, Journal of KONES Internal Combustion Engines 2002

Kontakt:

 Białystok

 Polska 2

 Tel: +48 85 307-08-31

 Fax: +48 85 307-08-52

 info@scalmax.pl

        EU FLAG