• +48 85 307-08-31

Ekologia

Scalmax firma ekologiczna

Jesteśmy firmą proekologiczną ponieważ tworzymy rozwiązania w dziedzinie alternatywnej energii pochodzącej z gazu. W naszej działalności staramy się stosować materiały biodegradowane, a opakowania pochodzą z recyklingu.

LPG w samochodzie a środowisko

Czytając artykuły na temat ekologicznych aspektów zastosowania gazu w samochodach przeznaczonych na zasilanie Benzynowe możemy trafić na bardzo sprzeczne opinie. Spowodowane jest to trudnością regulacji systemów poprzedniej generacji.

Technologia w służbie naturze

Jako producent dbamy o nasze wspólne dobro jakim jest środowisko naturalne. Produkujemy jedynie najbardziej ekologiczne systemy autogazu LPG, CNG i LNG. Świadomie zrezygnowaliśmy z produkcji systemów do silników benzynowych generacji niższej niż IV. Ponieważ w wypadku braku dokładnej regulacji powodowały one zwiększenie emisji zanieczyszczeń w nowszych samochodach z katalizatorem trój funkcyjnym. 1

Produkowany przez nas system jest naprawdę proekologiczny instalacja oznacza to zmniejszenie zanieczyszczeń powietrza oraz bardzo korzystne ograniczenie zanieczyszczania oleju silnikowego. Dzieje się tak ponieważ w wyniku lepszego jakościowo spalania mniej zanieczyszczeń przedostaje się do obiegu. Zmniejsza się prędkość rozrzedzania oleju silnikowego przez co może on pracować dłużej a ilość wytwarzanych odpadów zmniejsza się.

Również w transporcie ciężkim

Jesteśmy twórcą pierwszego w Polsce systemu diesel dualfuel. Zastosowanie zaawansowanych technologii umożliwia korzystanie z zalet gazowego paliwa w silnikach ciągników siodłowych i innych maszyn napędzanych olejem napędowym.

Nasza instalacja gazowa do silników wysokoprężnych została dokładnie zbadana przez dwa niezależne ośrodki Instytut Transportu Samochodowego w Warszawie (ITS) oraz Zakład Silników Spalinowych Instytutu Silników Spalinowych i Transportu Politechniki Poznańskiej.

Wykonano badania emisji CO2, tlenków azotu, cząsteczek stałych. W badaniach wzięły udział samochód ciężarowy, transportowy oraz osobowy. Przeprowadzono je zgodnie z 83.06 EKG ONZ, wykazano znaczącą redukcje emisji zanieczyszczeń. Potwierdziły one proekologiczne działanie dotyczące naszego systemu gazodiesla.

1. Andrzej Żółtowski, PROBLEMY EMISJI W POJAZDACH ZASILANYCH PALIWAMI GAZOWYMI, Journal of KONES Internal Combustion Engines 2002

DZIAŁ R&D

Dział Badawczo Rozwojowy firmy Scalmax zajmuje się budową prototypowych urządzeń opartych o innowacyjne technologie. Tworząc projekt opieramy się przede wszystkim na doświadczeniu i dobrej praktyce inżynierskiej, spełniając przy okazji nawet najbardziej rygorystyczne prawne wymagania techniczne z całego świata.

Dążymy do perfekcji

Urządzenie tworzone w naszym dziale R&D są zawsze optymalnie dopasowane do wymagań rynku tak aby swoją użytecznością i niezawodnością inspirować kolejne pokolenia konstruktorów. Prowadzona przez nas polityka cyklu życiowego każdego produktu oznacza stałe doskonalenie i zapewnia najlepsze rezultaty końcowe.

Współpraca drogą do celu

Prowadzimy ciągłą współpracę z wybitnymi specjalistami z branży, zarówno z kręgów naukowych jak i przemysłu automotive. Ciągle śledzimy najnowsze trędy dzięki czemu nasze rozwiązania można zastosować w najnowszych konstrukcjach silnikowych. Stała współpraca z producentem hamowni daje nam to dostęp do pełnego rzeczywistego profilu jednostek napędowych dostępnych na polskim rynku. Jako nielicznym umożliwia nam to jeszcze lepsze dopasowanie do realnych potrzeb rynku.

Więcej artykułów…

Kontakt:

 Białystok

 Polska 2

 Tel: +48 85 307-08-31

 Fax: +48 85 307-08-52

 info@scalmax.pl